fot. PAP/Rafał Guz

Wicemin. M. Woś w TV Trwam: Suwerenna Polska jest bardzo blisko decyzji o wspólnym wyborczym starcie z PiS

Wiceminister sprawiedliwości, Michał Woś, z Suwerennej Polski, mówi że jego partia jest bardzo blisko decyzji o wspólnym starcie w wyborach z Prawem i Sprawiedliwością.

Obecnie – jak zaznaczył – toczą się rozmowy dotyczące programu, a później pozostanie kwestia uzgodnienia list wyborczych.

Gość „Polskiego Punktu Widzenia” na antenie TV Trwam podkreślił, że zarówno Suwerenna Polska, jak i Prawo i Sprawiedliwość chcą wspólnego startu.

– Rozmowy się toczą. Jesteśmy właściwie bardzo blisko decyzji o wspólnym starcie, gdyż obie strony bardzo tego chcą z uwagi chociażby na to, żeby nie dopuścić Tuska do władzy. Rozmawiamy o programie, o najważniejszych sprawach, chociażby o reformie sądownictwa. Po uzgodnieniu kwestii programowych zostaje oczywiście konfiguracja list, ale dla nas najważniejsze są sprawy programowe. To są rozmowy między liderami w sprawie naszego ostatecznego kształtu. Trzeba podpisać jak najszybciej porozumienie, ale fundamentem zawsze jest to, żeby chronić polską suwerenność – to jest dla nas ważne – przed takimi szkodnikami jak pan Tusk – powiedział Michał Woś.   

PiS oraz Suwerenna Polska tworzą obecnie Zjednoczoną Prawicę. Oprócz tych dwóch partii w jej skład wchodzą też: Partia Republikańska oraz Stowarzyszenie OdNowa.

Ponadto PiS jest w trakcie rozmów dotyczących podpisania porozumienia programowego przed wyborami parlamentarnymi z Pawłem Kukizem. Wybory parlamentarne odbędą się w Polsce jesienią tego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl