fot. PAP/Roman Zawistowski

Premier M. Morawiecki: PiS będzie stać na straży normalności

Prawo i Sprawiedliwość będzie dalej stało na straży polskich rodzin, polskiej gospodarki, polskiego kapitału i polskich wartości, będziemy po prostu stali na straży normalności – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w Pajęcznie (woj. łódzkie).

Szef rządu wyraził przy tym pogląd, że konkurenci PiS „chcą zaserwować nam rewolucję obyczajową, jakieś fanaberie ideologiczne, import z Zachodu”.

My nie chcemy tego – chcemy normalności, a jeśli rewolucja, to rewolucja godności” – zaznaczył Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Pajęczna.

Premier powiedział również, że program PiS „osnuty „jest wokół działań dla rodzin i dla gospodarki, w tym dla firm i pracowników. Jak relacjonował, w poniedziałek miał okazję rozmawiać z przedsiębiorcami na temat propozycji PiS podwyższenia płacy minimalnej (do 2,6 tys. zł w przyszłym roku, a później – stopniowo – do 3 tys. i 4 tys.).

To nie byli wielcy przedsiębiorcy, tylko mali, mikro, średni. Ani jeden nie zasygnalizował mi tego problemu – 2600, 3 tysiące złotych, bo jeden powiedział mi, że i tak już nawet w takich powiatach muszą płacić pracownikom więcej” – mówił Mateusz Morawiecki.

Dodał, że to jest właśnie filozofia gospodarcza PiS.

Chcemy, żeby ludzie zarabiali więcej. Europejskość w konkrecie, to znaczy wyższe wynagrodzenia, to jest program Prawa i Sprawiedliwości” – podkreślił szef rządu.

PAP/RIRM

drukuj