Radom: PiS wygrał wybory do rady miasta

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Miejskiej w Radomiu – podała Miejska Komisja Wyborcza. Zwycięzcy uzyskali 16 mandatów w 28-osobowej radzie.

11 mandatów otrzymał Komitet Wyborczy Wyborców Radosława Witkowskiego „Koalicja na Rzecz Zmian”, w skład którego weszli przedstawiciele PO, Nowoczesnej, SLD i innych radomskich środowisk.

Jeden mandat otrzymał przedstawiciel KW Bezpartyjni Radomianie.

Do drugiej tury wyborów prezydenckich przeszedł obecny prezydent Radomia Radosław Witkowski (45,47 proc.) i kandydat PiS, wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz (40,39 proc.).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl