PiS kompletuje listy wyborcze na wybory

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości ma dziś po raz kolejny rozmawiać na temat kształtu list wyborczych partii na jesienne wybory parlamentarne.

W piątek po południu w siedzibie ugrupowania na ul. Nowogrodzkiej obradowało prezydium komitetu. Kierownictwo ustaliło kandydatów z 41 okręgów oraz listy do Senatu. Być może dziś zostaną one zatwierdzone. Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS, powiedział, że wśród kandydatów będą m.in. samorządowcy.

Tzw. jedynki już znamy, bo ogłosiliśmy je kilka tygodni temu. Poza nimi będą to w większości znani posłowie i senatorowie. Stawiamy też na pewne wzmocnienie, jeśli chodzi o reprezentację samorządowców i osoby zaufania publicznego – autorytety. Chcemy, żeby przyciągały one na listę i by przyciągały nowych wyborców. To jest dla nas bardzo ważne – wskazał Radosław Fogiel.

PiS pracuje też nad programem partii na kolejne cztery lata. Gotowy dokument ma być zaprezentowany na przełomie sierpnia i września. Jednocześnie politycy partii rządzącej spotykają się z Polakami. W najbliższy weekend liderzy PiS ruszą w objazd po Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl