PiS apeluje do G. Schetyny o przekonanie prezydent Warszawy do stawienia się przed komisją weryfikacyjną

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w komisji weryfikacyjnej ponownie zaapelowali do lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, aby przekonał prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do stawienia się przed komisją.

Poseł PiS-u Paweł Lisiecki zaznacza, że mimo apelów prezydent stolicy nie stawiła się przed komisją, natomiast pojawiła się m.in. na sobotnim posiedzeniu Rady Krajowej PO, zorganizowała konferencję prasową w ratuszu i występowała w mediach.

Chcielibyśmy ponownie zaapelować do pana przewodniczącego Grzegorza Schetyny o to, aby porozmawiał z panią wiceprzewodniczącą PO,  prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, że jednak to komisja weryfikacyjna jest odpowiednim miejscem do tego, aby […] podać informacje dotyczące warszawskiej reprywatyzacji – a nie twitter czy media – ponieważ to przed komisją weryfikacyjną chcieliby widzieć panią prezydent mieszkańcy Warszawy – mówi Paweł Lisiecki.

Poseł Jan Mosiński wskazuje, że prezydent stolicy podważa zeznania dotychczasowych świadków (byłych urzędników ratusza), chociaż byli informowani, że grozi im kara za składanie fałszywych zeznań.

Parlamentarzyści nie wykluczyli, że wystąpią o konfrontację między Hanną Gronkiewicz-Waltz a dotychczasowymi świadkami.

RIRM

drukuj