Politycy PiS ze Szczecina chcą odwołania marszałka województwa Olgierda Geblewicza

Politycy Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina domagają się odwołania marszałka województwa Olgierda Geblewicza, który znalazł się na taśmach z restauracji Sowa i Przyjaciele. „Mamy do czynienia z osobami, które sprzedawały nasz Szczecin” – mówiła Małgorzata Jacyna-Witt, kandydatka PiS do sejmiku wojewódzkiego.

Przedstawiony w poniedziałek przez Prawo i Sprawiedliwość apel to reakcja na upublicznione przez TVP3 Szczecin taśmy z restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Ich bohaterami są obecny marszałek województwa Olgierd Geblewicz, poseł PO Bartosz Arłukowicz oraz biznesmen Krzysztof Kwapisz.

– Na tych nagraniach widać zgniliznę polityczną, jak wyglądały procedury działania Platformy Obywatelskiej, marszałka, posła, a następnie samych radnych – powiedziała Małgorzata Jacyna-Witt.

Chodzi o spotkanie, podczas którego politycy i biznesmen rozmawiali o ustawieniu głosowania w szczecińskiej radzie miasta tak, by doprowadzić do rozbudowy centrum handlowego Galaxy – wskazała kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku Jacyna-Witt.

– Dwójka, trójka ludzi decyduje, a potem tak naprawdę narzuca swoją wolę całej reszcie. Narzuca widać nawet w sposób brutalny – zaznaczyła kandydatka PiS do sejmiku wojewódzkiego.

Brutalny i skuteczny, bo głosowanie przebiegło według wcześniejszych ustaleń. Stąd dzisiejszy apel.

– Zwracamy się z apelem do władz PO, do posła Arkadiusz Marchewki o wycofanie rekomendacji dla Olgierda Geblewicza i odwołanie go z funkcji marszałka województwa – oświadczyła Małgorzata Jacyna-Witt.

To jednak nie wszystko. Politycy PiS domagają się również skreślenia Olgierda Geblewicza z list wyborczych Platformy Obywatelskiej oraz usunięcia z szeregów partii posła Bartosza Arłukowicza.

– To, co się stało, wypełnia znamiona przestępstwa zwanego płatną protekcją – podkreśliła Małgorzata Jacyna-Witt.

Dlatego też politycy PiS mają nadzieję, że sprawą zajmąsię odpowiednie służby.

TV Trwam News/RIRM

drukuj