Już jutro największy Marsz dla życia w Polsce

„Kocham Cię życie” – pod takim hasłem już jutro ulicami Szczecina przejdzie XV Marsz dla Życia. Uczestnictwo w nim, jak podkreślają organizatorzy, to szczególne świadectwo oraz wyraz walki o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych.

Szczeciński Marsz dla Życia to największa manifestacja pro-life w Polsce i jedna z największych w Europie. Hasło „Kocham Cię życie” to tytuł utworu zespołu „SOM GORSI”.

 

A za co kochamy życie? Za to, że jest piękne, cały czas zaskakuje, jest różnorodne – wyliczają Polacy. Dlaczego nie dać możliwości wyboru życia tym, którzy jeszcze sami za siebie nie mogą decydować?

– Ci którzy się wahają za życiem – już żyją. Oni żyją, więc niech dadzą prawo żyć, tym którzy sami za siebie nie mogą podjąć decyzji – wskazuje Ilona, jeden z organizatorów Marszu.

Szczeciński Marsz dla Życia rozpocznie się o godz. 15.00 na Jasnych Błoniach przy pomniku św. Jana Pawła II i przejdzie ulicami miasta pod katedrę. Tam na zakończenie sprawowana będzie uroczysta Eucharystia z możliwością podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

– Mam nadzieję, że Marsz zgromadzi, tak jak w poprzednich latach, ogromną rzeszę ludzi, którzy w ten sposób wyrażą swoje przywiązanie do wartości życia ludzkiego – podkreśla organizator marszu ks. Tomasz Kancelarczyk.

Inicjatywa będzie też głośnym wołaniem do rządzących o przyspieszenie prac nad ustawą o ochronie ludzkiego życia. Politycy muszą bowiem być świadomi swojej odpowiedzialności za życie dzieci nienarodzonych.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj