[TYLKO U NAS] K. Drzazga o wysokich wynikach Portów Szczecin-Świnoujście: To jest duży sukces całego zespołu ludzkiego

Za rekordowymi wynikami stoją poszczególne działy, piony. Zagrało to wszystko jak w szwajcarskim zegarku – mówił na antenie Radia Maryja w poniedziałkowym wydaniu audycji „Aktualności dnia” Kazimierz Drzazga, wiceprezes Zarządu Portów Morskich Szczecin-Świnoujście.

Porty Szczecin-Świnoujście zaliczyły najlepszy wynik ekonomiczny od 10 lat.  Pan Bóg nam pobłogosławił, a my jako ludzie zrobiliśmy swoje – podkreślił Kazimierz Drzazga.

– Przeładowane zostało ponad 25 mln ton. To jest rekord pod względem ekonomicznym. Doskonałe zyski, bo przychody ogółem osiągnęły kwotę grubo ponad 200 mln zł, a czysty dochód to 60 mln zł – mówił.

To jest także szereg remontów, zamierzeń i dużych inwestycji jak np. słynny projekt Odry – dodał wiceprezes Zarządu Portów Morskich Szczecin-Świnoujście.

– To przez poszczególne fazy, z należytą dokładnością, po uzyskaniu wszystkich zgód i opracowań, trzeba przejść. To jest proces kilkuletni. Idą duże nakłady. Za nami znacząca praca, która będzie dalej wykonywana – wskazał.

Gość Radia Maryja zaznaczył, że przez 2017 rok „nie było ze strony Zarządu Portów Morskich jakichkolwiek spraw, które uniemożliwiałyby wpłynięcie lub wypłynięcie statków z naszych portów”.

– Odbywał się ruch płynny. Wszystko było doskonale zgrane, przygotowane. Jeżeli były potrzebne prace remontowe lub inwestycyjne, to realizowane były na bieżąco, z dużą oszczędnością, z liczeniem każdej złotówki – powiedział.

Zauważył, że wysokie wyniki ekonomiczne „to nie jest sukces jednej osoby”.

– To jest duży sukces całego zespołu ludzkiego. Za tym stoją poszczególne działy, piony. Zagrało to wszystko jak w szwajcarskim zegarku. Trzeba też powiedzieć, że nie było „dziwnych” transakcji, nie było „dziwnego” wyprowadzania środków, nie było „dziwnych” zakupów. Każda złotówka była obejrzana z wielu stron i efekty tego są teraz widoczne – akcentował Kazimierz Drzazga.

Całą rozmowę z wiceprezesem Kazimierzem Drzazgą w poniedziałkowym wydaniu audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać  [tutaj]. 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl