Sześć osób w szpitalach po wybuchu gazu w szczecińskim wieżowcu

Ewakuowani mieszkańcy wracają już do domów w jednym ze szczecińskich wieżowców, w których doszło w sobotę do wybuchu gazu. Sześć osób w tym jedna w stanie poważnym trafiło do szpitali.

Rzecznik prasowy zachodniopomorskiego komendanta straży pożarnej sekcyjny Tomasz Kubiak powiedział, że mieszkańcy wieżowca wracają już do swoich mieszkań, a straż pożarna zakończyła działania.

Do wybuchu gazu i pożaru doszło nad ranem w mieszkaniu na czwartym piętrze jedenastopiętrowego wieżowca przy ul. Ledóchowskiego. Ewakuowanych było około 150 mieszkańców bloku.

Jak powiedziała rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Elżbieta Sochanowska, pogotowie przewiozło do szczecińskich szpitali cztery osoby dorosłe i dwoje dzieci w wieku sześciu miesięcy i dwóch lat. Stan pięciu z nich podtrutych tlenkiem węgla był dobry. Szósta osoba była w poważnym stanie. To 75-letnia kobieta, która miała poparzenia ciała i dróg oddechowych – powiedziała Kochanowska.

W akcji brało udział osiem zastępów straży pożarnej. Wcześniej straż poinformowała, że do szpitali trafiło pięciu poszkodowanych.

PAP/RIRM

drukuj