PAP/Marcin Bielecki

Min. A. Adamczyk o ogłoszeniu przetargu na projekt zachodniej obwodnicy Szczecina: To marzenie pokoleń mieszkańców regionu i turystów 

Coraz bliżej powstania zachodniej obwodnicy Szczecina. Dziś ogłoszono przetarg na projekt inwestycji. W wydarzeniu wziął udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zachodnia obwodnica Szczecina ma mieć ok. 50 km długości i będzie częścią drogi ekspresowej S6. W jej ramach powstanie prawie 5-kilometrowy tunel pod Odrą, który będzie najdłuższym w Polsce.

Środki przeznaczone na zaprojektowanie i wykup gruntów pod zachodnią obwodnicę Szczecina to 411 mln zł. O szczegółach mówił minister Andrzej Adamczyk.

Ogłosiliśmy przetarg. 5-kilometrowy tunel, bez mała 50 km obwodnicy zachodniej Szczecina, to marzenie pokoleń mieszkańców regionu, marzenie pokoleń turystów. To niespotykana w skali inwestycja, wyzwanie inżynieryjne dla polskich drogowców, z którym się jeszcze nie zmierzyli, bo to jest 5-kilometrowy tunel, bo to inwestycja, która w swoim charakterze w Polsce nie była jeszcze realizowana, dlatego najpierw projekt, a później wykonawstwo, ale są zabezpieczone środki finansowe i to jest najważniejsze – dodał polityk.

Nowa trasa ma stanowić alternatywę dla obecnego szlaku S3/A6, omijającego Szczecin od południa oraz wschodu i razem z nim ma utworzyć ring wokół miasta. Droga w znaczny sposób poprawi skomunikowanie całej aglomeracji szczecińskiej z siecią dróg ekspresowych i autostrad na terenie woj. zachodniopomorskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl