fot. PAP/EPA

Ojciec Święty zaapelował o otwarcie się na łaskę Jezusa Chrystusa

Dzisiejsza Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypomina nam, że musimy tak jak Maryja otworzyć się na łaskę Jezusa Chrystusa i rozpocząć drogę nawrócenia – mówił Ojciec Święty Franciszek.  

Papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański podkreślił, że Maryja przez całe swoje życie była wolna od zmazy grzechu. Odnosząc się do Listu do Efezjan, Ojciec Święty podkreślał, że to jest właśnie cel naszego życia – abyśmy tak jak Matka Jezusa byli wolni od grzechu.

– Jak mówi apostoł, wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani. Przeznaczył nas w Chrystusie, abyśmy pewnego dnia byli całkowicie wolni od grzechu – mówił Papież.

To jest ta łaska, którą Maryja zaczęła żyć od samego początku. Papież zachęcał, abyśmy również przyjęli taką łaskę z wiernością i uważali na pokusę odkładania nawrócenia na jutro.

– Jednak uważajcie. Nie warto kombinować: ciągle odkładać pogłębiony rachunek swego życia, korzystając z cierpliwości Pana. Może potrafimy oszukiwać ludzi, ale nie Boga, On zna nasze serce lepiej niż my sami. Wykorzystujmy chwilę obecną! To jest chrześcijańskie rozumienie carpe diem – chwytaj dzień – powiedział papież Franciszek.

Jednak nie w taki sposób, jaki proponuje dzisiaj świat. Papież podkreślił, że tak jak Maryja musimy codziennie otwierać się na łaskę Pana Jezusa. Dzisiaj również przypada 150. Rocznica ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego, dlatego Ojciec Święty zapowiedział, że nadchodzący 2021 rok będzie poświęcony opiekunowi Jezusa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl