fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek pozdrowił polską młodzież, która weźmie udział w spotkaniu Lednica 2000

Ojciec Święty Franciszek pozdrowił polską młodzież, która w sobotę weźmie udział w spotkaniu Lednica 2000. Odbędzie się ono, podobnie jak w zeszłym roku, w formule online. 

Tegoroczne Spotkanie Młodych Lednica 2000 będzie przebiegało pod hasłem „Usłysz”. Papież nawiązał do wydarzenia podczas audiencji generalnej na dziedzińcu św. Damazego w Watykanie.

– Dziś w sposób szczególny jednoczę się duchowo z młodymi, którzy już od 25 lat w tych dniach gromadzą się w Lednicy, u źródeł chrzcielnych Polski, aby odnawiać swoją przynależność do Chrystusa. (…) Drodzy młodzi, w tym roku słowem kluczowym waszego spotkania jest „Usłysz!”. W Biblii to słowo wprowadza w Dekalog, uwrażliwia sumienia i wzywa do słuchania Pana i do miłowania Go z całego serca, z całej duszy i ze wszystkich sił. (…) Duch Święty, który towarzyszy wam w modlitwie, niech otwiera wasze serca na słuchanie, rozpala waszą miłość do Chrystusa i umacnia waszą wierność Jego słowu. Z serca wam błogosławię! – powiedział Ojciec Święty.

Wcześniej w rozważaniach papież nawiązał do tego jak fundamentalne znaczenia ma modlitwa. Podkreślał, że „Jezus nie tylko chce, abyśmy modlili się tak, jak On się modli, ale zapewnia nas, że nawet jeśli nasze usiłowania modlitwy są całkowicie daremne i nieskuteczne, zawsze możemy liczyć na Jego modlitwę”. Papież przypomniał, że nigdy nie możemy przestać ufać w Jezusa.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl