fot. flickr.com

Litwa: Ukazał się znaczek pocztowy z wizerunkiem papieża Franciszka

Z okazji rozpoczynającej się wizyty Papieża w sobotę na Litwie ukazał się znaczek pocztowy z wizerunkiem Franciszka. Na znaczku o nominale 0,69 centów Ojciec Święty prezentowany jest na tle Kaplicy Ostrobramskiej w Wilnie i parku Santakos w Kownie, w którym w niedzielę odprawi Mszę świętą.

Z nowym znaczkiem pocztowym o nakładzie 40 tys. egzemplarzy ukazała się koperta pierwszego dnia obiegu, a na poczcie głównej w Wilnie korespondencja z nowym znaczkiem w sobotę będzie znakowana stemplem okolicznościowym.

Jak informuje Litewska Poczta, po raz ostatni wizerunek papieża na litewskim znaczku ukazał się przed siedmiu laty.

„Wykorzystywanie wizerunku Papieża jest surowo reglamentowane i regulowane. Stworzony przez plastyczkę Auszrele Ratkevicziene na podstawie oficjalnego wizerunku Jego Świątobliwości znaczek pocztowy został uzgodniony z Watykanem” – napisano w komunikacie.

Jest to już trzeci znaczek z wizerunkiem Papieża, jaki się ukazał na Litwie. Pierwsze dwa znaczki były poświęcone Janowi Pawłowi II. W 1993 roku ukazał się znaczek w związku z wizytą papieża w tym kraju i w 2011 r. – po ogłoszeniu go błogosławionym.

PAP/RIRM

drukuj