Ojciec św. uda się z pielgrzymką do Korei Południowej

Ta wizyta  może przynieść pokój dla całego regionu – takie nadzieje z pielgrzymką papieża Franciszka do Korei Południowej wiąże tamtejsza prasa. Nie tylko koreańscy katolicy cieszą się z papieskich odwiedzin zaplanowanych na sierpień.

W Korei Południowej mieszka ponad pięć milinów trzysta tysięcy katolików. To nieco ponad 10 procent ogółu społeczeństwa. Jest to kraj, w którym Kościół rozwija się bardzo dynamicznie. Od 14 do 18 sierpnia do Korei z wizytą apostolska przybędzie Ojciec Święty.

Główne cele pielgrzymki to: Azjatycki Dzień Młodzieży, beatyfikacja 124 męczenników oraz wizyta w katolickim ośrodku dla niepełnosprawnych. Koreańskie media liczą, ze papież Franciszek skieruje także apel o pokój i zjednoczenie do Korei Północnej, rządzonej przez komunistyczny reżim. „The Korea Times” spodziewa się, że „pobyt papieża Franciszka będzie okazją do uwolnienia się naszego społeczeństwa od nieufności i wrogości.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl