Litwa: trwa podróż apostolska Ojca Świętego Franciszka 

Trwa podróż apostolska Ojca Świętego po krajach bałtyckich. Papież w niedzielę odwiedzał Kowno.

Drugi dzień pielgrzymki Ojciec Święty rozpoczął od uroczystej Mszy św. w parku Santakos w Kownie. W Eucharystii uczestniczyło blisko 100 tysięcy wiernych w tym między innymi pielgrzymi z Polski, Białorusi, Rosji i innych krajów.

W homilii Papież przestrzegał przed zaprzeczaniem historii.

– Bracia, pragnienie władzy i sławy jest najczęstszym sposobem zachowania tych, którzy nie potrafią uleczyć pamięci swej historii, a być może właśnie dlatego, nie godzą się także na zaangażowanie w pracę dnia dzisiejszego. A wówczas dyskutujemy, kto jest najbardziej błyskotliwy, kto był czystszy w przeszłości, kto ma większe prawo do posiadania przywilejów niż inni. W ten sposób zaprzeczamy naszej historii, która jest chwalebna, jako historia ofiar, nadziei, codziennej walki, życia spędzonego na służbie, wytrwałości w żmudnej pracy – podkreślił papież Franciszek.

Ojciec Święty nawiązał także do obchodzonej w niedzielę na Litwie 75. rocznicy likwidacji getta w Wilnie.

– Przypominamy te dni i prosimy Pana, aby nam udzielił daru rozeznania, aby odkryć w porę wszelkie nowe zalążki tej groźnej postawy, wszelkiej atmosfery powodującej martwicę serca pokoleń – akcentował Franciszek.

Po południu Jego Świątobliwość udał się na spotkanie z kapłanami, osobami konsekrowanymi i klerykami w katedrze p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kownie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl