Patriotyzm w nauczaniu ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia

W Auli Magna Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej księdza Jarosława Lisicy. Tytuł  rozprawy:  „Wychowanie do patriotyzmu w nauczaniu Biskupa Polowego Wojska Polskiego Sławoja Leszka Głódzia w latach 1991 – 2004”. Wśród zaproszonych gości, nie mogło zabraknąć osoby, której poświęcona była rozprawa, metropolity gdańskiego.

W pierwszym punkcie obrony, promotor rozprawy, ks. dr hab. Wojciech Cichosz zaprezentował działalność zawodową i naukową doktoranta. Ksiądz Jarosław Lisica na swoim koncie ma już kilka publikacji naukowych w znaczących pismach, również o zasięgu międzynarodowym. Następnie ksiądz doktorant przedstawił główne tezy i wnioski swojej pracy. W swojej pracy zastanawiał się, analizując nauczanie księdza arcybiskupa Sławoja Leszek Głódzia, jak dzisiaj należałoby zdefiniować patriotyzm.

– W dzisiejszych debatach publicznych, prawie w ogóle nie mówi się o patriotyzmie. O potrzebie wychowania do patriotyzmu. Tymczasem patriotyzm jest tym czynnikiem niezbędnym dla funkcjonowania narodu i państwa. Jest podstawa ładu społecznego – mówił ks. doktor Jarosław Lisica.

Po wystąpieniach recenzentów, komisja przyjęła publiczną obronę pracy doktorskiej i zarekomendowała wniosek do rady wydziału o przyznanie stopnia doktora księdzu Jarosławowi Lisicy.

– Zostały zebrane te wszystkie kazania, przemówienia, wypowiedzi, audycje radiowe, i okazuje się, że jest tego sporo. Oby służyły ku pożytkowi i ku wychowaniu dalszych pokoleń – dodał ks. Abp Sławoj Leszek Głodź.  
 

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl