Rekolekcje dla członków PZC

Dobiegła końca I seria rekolekcji wielkopostnych dla członków Parafialnych Zespołów Caritas. Do Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego w Myczkowcach przybyło 196 osób z dwunastu dekanatów: Rzeszów Fara, Rzeszów Południe, Rzeszów Zachód, Rzeszów Północ, Gorlice, Biecz, Jasło Wschód i Zachód, Brzostek, Frysztak, Boguchwała i Sokołów Małopolski. Rekolekcje prowadził ks. dr Karol Dziubaczka z diecezji tarnowskiej.

Tradycyjnie podczas rekolekcji odbywają się spotkania i rozmowy o formach pomocy w parafiach. Niektórzy członkowie Zespołów podzielili się swoim świadectwem podejmowanych każdego dnia pięknych czynów w dziele miłosierdzia. W sobotę do uczestników przybył bp Edward Białogłowski, który celebrował Eucharystię. Ksiądz Biskup przekazał wszystkim pozdrowienia od Ordynariusza Rzeszowskiego, wyraził również wdzięczność wszystkim angażującym się w pracę charytatywną w każdej parafii. Na koniec udzielił błogosławieństwa na dalszą posługę.

Uczestnicy rekolekcji wyrazili gest solidarności z położnymi Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie, podpisując poparcie dla pielęgniarek odmawiających udziału w wykonywanych tam zabiegach przerywania ciąży.

W związku z nadchodzącą kanonizacją dwóch Papieży każdy członek Parafialnego Zespołu Caritas otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II na tle Bazyliki św. Piotra. Każdy mógł się też zapoznać z działalnością Ośrodka, z prowadzonym tu projektem ochrony przyrody i ekologii  NATURA 2000.

caritas.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl