fot. Caritas.pl

Caritas Polska: W ramach programu Rodzina Rodzinie przekazano 57 mln zł

W ramach prowadzonego od czterech lat przez Caritas Polska programu pomocy humanitarnej Rodzina Rodzinie pomoc otrzymało 9 tys. rodzin w Syrii i włączonej do programu Strefy Gazy, a budżet programu przekroczył 57 mln zł.

W informacji Caritas Polska podał, że wskutek trwającej od 2011 r. wojny domowej w Syrii zginęło pół miliona ludzi, a 5,5 mln musiało uciekać ze swoich domów. Program Rodzina Rodzinie był odpowiedzią na trudną sytuację tych ludzi.

Dzięki systematycznemu wsparciu polskich rodzin w ciągu czterech lat pomoc otrzymało 9 tys. rodzin w Syrii i włączonej do programu Strefy Gazy. Budżet programu przekroczył 57 mln zł.

Dyrektor Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki powiedział, że organizacja współpracuje z syryjskimi partnerami, którzy działają na miejscu, docierając do potrzebujących głównie w Aleppo.

W 2021 r. Caritas Polska planuje kontynuować działania w ramach programu Rodzina Rodzinie nie tylko przez udzielanie comiesięcznej pomocy doraźnej.

„Ważne jest także wsparcie dla rodzin pragnących otworzyć swoje małe firmy, aby utrzymywać się z pracy własnych rąk” – powiedział ks. Marcin Iżycki.

„Program został rozszerzony o kolejne 100 potrzebujących rodzin ze Strefy Gazy. W następnej kolejności chcielibyśmy włączyć do niego również iracki Kurdystan oraz poszkodowanych w wyniku wybuchu z 4 sierpnia tego roku mieszkańców libańskiego Bejrutu. Chcemy wykorzystać ten prosty mechanizm pomocy rodzina – rodzinie, który tak dobrze sprawdził się w Syrii, także w innych krajach, gdzie podobne wsparcie jest potrzebne” – zapowiedział dyrektor Caritasu Polska.

PAP

drukuj