fot. twitter.com/CaritasPolska

Pomoc Caritas możliwa dzięki aplikacji na telefon 

Caritas idzie z duchem czasu. Aplikacja tej organizacji charytatywnej działa już na smartfonach. Teraz pomaganie innym jest jeszcze łatwiejsze.

Aplikacja mobilna Caritas działa w ośmiu polskich diecezjach. Pomysł na uruchomienie programu na smarfonach zrodził się w Poznaniu.

– 50 proc. Polaków przyznaje się do tego, że w ciągu dnia przynajmniej 2 godziny patrzy w ekran swojego smarfona. Mamy tam wszystko. Już dawno telefon przestał służyć tylko do dzwonienia i pisania smsów. Jeżeli korzystamy z tylu rzeczy, to niech będzie tam i Caritas – mówi Paweł Pomin, rzecznik Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

W aplikacji znajdziemy wiele informacji o działalności Caritas. Dzięki liście jednostek w łatwy sposób możemy skierować zainteresowane osoby do miejsc, w których uzyskają potrzebną pomoc. Możemy też dowiedzieć się o licznych akcjach organizowanych przez Caritas. Na przykład akcji, w której poszukiwani są wolontariusze do pracy w tej organizacji. Natalia jako wolontariuszka Caritas pracuje już kilka lat.

– Pierwszym impulsem tak naprawdę było to, że namówił mnie po prostu ksiądz. Już wiele lat temu namówił mnie, żebym pomogła. Wzięłam udział w pierwszej akcji i jestem do tej pory – tłumaczy Natalia.

Do tego, jeśli chcemy wspomóc którąś z działalności Caritas, dzięki aplikacji jest to jeszcze łatwiejsze.

– I tak możemy wykupić obiad dla potrzebującej osoby w jadłodajni, możemy ufundować zajęcia dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej albo wykupić godzinę zajęć dla niepełnosprawnego dziecka – wskazuje Paweł Pomin.

Aplikacja jest bezpłatna. Program działa zarówno na systemie Android, jak i iOS.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl