Caritas rozpoczyna kampanię walki z głodem

Caritas rozpoczyna kampanię walki z głodem na świecie. Towarzyszyć jej  będzie modlitwa w intencji wykorzenienia tej plagi. Kampanię popiera Ojciec św. Franciszek, który wezwał do otwarcia serc i poszanowania prawa dostępu do żywności, danego wszystkim przez Boga. W akcje włącza się Caritas Polska.

Kampania walki z głodem przebiegać będzie pod hasłem: „Jedna rodzina ludzka, pożywienie dla wszystkich”. Ojciec święty zapewnił, że inicjatywa ta ma jego pełne poparcie. Franciszek przypomina, że 164 organizacje członkowskie Caritas Internationalis działają w 200 krajach świata.

Ich praca znajduje się w centrum misji Kościoła i jego troski o ludzi głodujących, z którymi utożsamia się sam Chrystus, mówiąc: „Byłem głodny, a wy daliście mi jeść”.

Za skandal Papież Franciszek uznał fakt, że wciąż około miliarda ludzi cierpi głód. – Nie możemy odwracać się plecami, udając że ten problem nie istnieje. Żywność dostępna na świecie wystarczyłaby do nakarmienia każdego – stwierdził jego świątobliwość. Franciszek wezwał wszystkie instytucje świata, cały Kościół i każdego człowieka, by stali się głosem tych, którzy w milczeniu cierpią głód, i aby ten głos „stał się rykiem zdolnym wstrząsnąć światem”.

TV Trwam News

drukuj