Ministrowie przekazali pieniądze z nagród na Caritas i inne fundacje

Większość ministrów przekazała pieniądze z nagród na Caritas; kilka osób przeznaczyło środki na inne fundacje – powiedziała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości  Beata Mazurek.

Do tej pory informacji o przelaniu środków nie przedstawił jako jedyny czynny polityk poseł Bartosz Kownacki. Nie oznacza to, że tego nie zrobił – zaznaczyła wicemarszałek Sejmu. Ponadto nagród nie przekazały trzy osoby, które nie są już w polityce. Termin minął o północy.

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek była dziś pytana przez dziennikarzy o to, czy Prawo i Sprawiedliwość przedstawi listę przelewów.

– To jest decyzja każdej osoby indywidualna. Tutaj proszę nie sugerować, że coś chcemy ukryć, bo taką informację państwo z całą pewnością uzyskacie od Caritasu, czy dana osoba przekazała pieniądze. Ja jestem pewna jako rzecznik partii Prawo i Sprawiedliwość, że te pieniądze zostały przekazane na właściwe cele– powiedziała Beata Mazurek.

Nagrody powinno przekazać na cel charytatywny ok. 55 osób. Politycy Platformy Obywatelskiej domagają się jednak, aby ministrowie zwrócili nagrody do budżetu państwa. W ich ocenie były to pieniądze publiczne, które zostały wypłacone bez żadnych podstaw.

W parlamencie trwają prace nad obniżeniem uposażeń posłów i senatorów o 20 proc. Wynagrodzenie parlamentarzystów będzie odpowiadało 80 proc. wysokości pensji podsekretarza stanu. Rząd Zjednoczonej Prawicy podjął taką decyzję wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa.

RIRM

drukuj