Wigilie dla bezdomnych i ubogich

W całej Polsce organizowane są wigilie dla bezdomnych i ubogich. Dla wielu osób jest to jedyna możliwość podzielenia się opłatkiem i poczucia, że nie są samotne. Spotkania są organizowane przez charytatywne organizacje kościelne, głownie Caritas.

Co roku przybywa uczestników spotkań wigilijnych. Wigilię dla osób bezdomnych i ubogich organizuje m.in. Kraków, Warszawa, Sopot, Poznań, czy Lublin.

Wczoraj do stołu bezdomni zasiedli w Opolu i Bydgoszczy. Organizatorzy przygotowali ponad 1,5 tys. paczek z żywnością i artykułami przemysłowymi.

Uczestnicy niedzielnego spotkania wigilijnego w Spocie podkreślali, że to przede wszystkim obecność drugiego człowieka jest dla nich darem.

Wypowiedzi osób bezdomnych:


Pobierz

Pobierz

Najbardziej znana wieczerza wigilijna odbędzie się w Krakowie w krużgankach klasztoru Ojców Franciszkanów jutro o godzinie 14.30. Weźmie w niej udział około tysiąca osób.

W Poznaniu wigilia Caritas gromadzi ponad 1,5 tys. osób. W tym roku odbędzie się ona jutro o godz. 11.00 w jednej z hal na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl