Wigilie Caritas dla ubogich i bezdomnych w 18 miastach w Polsce

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jak co roku o tych najbardziej potrzebujących pamięta Caritas Polska. W najbliższą niedzielę w 18 miastach ponad 10 tys. osób ubogich i bezdomnych spotka się przy wigilijnym stole.

Kraków, Poznań, Białystok, Lublin czy Kielce – to tylko niektóre z miast, w których odbędzie się Wigilia Caritas; będzie to pierwsza zorganizowana przez Caritas na tak dużą skalę. Choć każdy człowiek marzy o tym, by spędzić Wigilię z rodziną przy zastawionym stole, to życie pisze różne scenariusze i nie każdy ma taką możliwość, by ten wyjątkowy czas spędzić w gronie najbliższych. Dlatego – jak mówi ks. Krzysztof Sroka, zastępca dyrektora Caritas Polska – już od wielu lat tak ważne dla Caritas jest to, by stworzyć dla potrzebujących okazję do spotkania przy wigilijnym stole.

W akcji chodzi o to, by bezdomni spotkali się na Wigilii w godnym miejscu, nie na dworcu czy ogrzewalni – wyjaśnia zastępca dyrektora Caritas diecezji kieleckiej ks. Krzysztof Banasik.

W Kielcach Wigilia Caritas odbędzie się już po raz kolejny w Wojewódzkim Domu Kultury. Spotkanie poprzedzi Msza św. w kieleckiej katedrze w intencji osób bezdomnych i ubogich. Organizatorzy przewidują udział ok. 500 osób.

W Poznaniu, w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich, do wspólnego stołu zasiądą rodziny wielodzietne, seniorzy, samotni, chorzy i bezdomni – w sumie ok. 2 tys. osób.

Z kolei w Krakowie Wigilia dla ubogich, organizowana od lat w klasztorze oo. Franciszkanów, tym razem odbędzie się w restauracji Stara Zajezdnia przy ul. św. Wawrzyńca. Udział w spotkaniu zapowiedział m.in. metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl