fot. twitter.com/CaritasPolska

Caritas Polska uruchamia pomoc dla mieszkańców Libanu 

Caritas Polska uruchamia pomoc dla pogrążonych w żałobie mieszkańców Libanu. Organizacja przeznaczyła na ten cel już 100 tys. zł z własnych środków. Teraz rusza ze zbiórką. Ponad 4 tys. osób zostało rannych, a co najmniej 100 zginęło we wczorajszym wielkim wybuchu w Bejrucie.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki apeluje o wsparcie do wszystkich przejętych losem poszkodowanych wskutek eksplozji.

– Zachęcamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję. Pod nr 72052 można wysłać SMS-a z hasłem Bejrut. Można też wejść na naszą stronę i zobaczyć, jak sytuacja wygląda i wesprzeć poprzez wpłatę na nr konta. Jest to tragiczna sytuacja. Wiemy, że zginęło bardzo dużo osób, ponad 100, a ponad 4 tys. jest rannych. Zostały zniszczone domy. Ocenia się, że ponad 200 tys. osób nie będzie miało dachu nad głową. Mieliśmy spotkanie naszego sztabu i będziemy podejmować dalsze kroki – powiedział ks. Marcin Iżycki.

Także polski rząd zdecydował o skierowaniu pomocy do Bejrutu – poinformował premier Mateusz Morawiecki. W pierwszej kolejności będą to niezbędne materiały medyczne. Po konsultacji ze stroną libańską zostaną wysłani na miejsce także doświadczeni ratownicy, którzy wielokrotnie nieśli pomoc w miejscach katastrof.

„Polska solidarność to cecha, którą chcemy dzielić się z całym światem” – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj