fot. twitter.com/CaritasPolska

Wielkopolskie: Poznańska Caritas przekazała 190 tys. zł na walkę z koronawirusem

Od początku pandemii Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazała 190 tys. zł na walkę z koronawirusem. Z zebranych pieniędzy kupiono m.in. respirator. W niedzielę poznańska Caritas obchodzi 30-lecie swojego istnienia.

Zastępca dyrektora Caritas Poznań ks. Łukasz Łukasik poinformował, że w sobotę zakończono zbiórkę pieniędzy na zakup środków higienicznych i dezynfekujących dla czterech wielkopolskich Domów Pomocy Społecznej.

„Udało się nam zebrać 63 tys. zł, czyli o 3 tys. zł więcej niż zakładaliśmy” – powiedział.

Łącznie do tej pory poznańska Caritas przekazała 190 tys. zł na walkę z koronawirusem.

„Zebraliśmy 100 tys. na respirator BENNETT 980 dla Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu. Przekazaliśmy 30 tys. zł na rzecz dezynfekcji karetek szpitali przy ul. Szpitalnej i ul. Przybyszewskiego” – wyliczył ks. Łukasz Łukasik.

„Udało się nam zorganizować również śniadanie wielkanocne >>na wynos<< u Sióstr Elżbietanek dla 470 osób potrzebujących oraz u Sióstr Albertynek dla 200 podopiecznych. Dziennie Caritas wydaje prawie 1 tys. posiłków w czterech jadłodajniach na terenie Poznania” – zaznaczył.

Dodał, że prawie 200 członków tzw. wolontariatu kryzysowego powołanego przez poznańską Caritas pomogło ponad 600 seniorom w zrobieniu zakupów.

„Codziennie wydajemy również paczki żywnościowe osobom ubogim, których od początku trwania pandemii udało się nam przekazać ponad 300” – wyliczył ks. Łukasz Łukasik.

Od poniedziałku członkowie tzw. wolontariatu kryzysowego będą dowozić za darmo posiłki, zamówione przez seniorów w poznańskim barze Caritas.

W niedzielę Kościół katolicki obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego, które jest także świętem patronalnym Caritas. W tym roku Caritas Archidiecezji Poznańskiej obchodzi 30-lecie swojego istnienia.

„Jestem jednak mocno przekonany, że paradoksalnie to najpiękniejsze Święto Miłosierdzia od wielu lat. Dziś Miłosierdzie widać w szpitalach, gdzie personel medyczny zmaga się koronawirusem. Widać je w posłudze pracowników sklepów, aptek, środków komunikacji, czy służb porządkowych. Szerzy się ono również w zaangażowaniu wielu wolontariuszy pomagających seniorom, dostarczających żywność potrzebującym czy szyjących maseczki” – podkreślił ks. Łukasz Łukasik.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 978 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 50 osób zmarło, a 63 osoby wyzdrowiały.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl