fot. PAP/Mateusz Marek

MEN zaprezentowało wytyczne dotyczące edukacji w roku szkolnym 2020/2021

Gotowe są już wytyczne dotyczące nauczania w nowym roku szkolnym. Minister edukacji przedstawił stan przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021.

Chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół – zapewnia szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski.

Podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym ma być tradycyjny model, w którym zajęcia odbywają się w szkołach. 1 września rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się – podobnie jak w przeszłości – w szkole. Kolejne dni mają być dniami standardowej nauki w szkołach.

Aby to było możliwe, MEN przygotował we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia wytyczne dotyczące tego, jak zorganizować zajęcia, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie. Minister Dariusz Piontkowski poinformował, że nie będzie obowiązku noszenia maseczek, jednak oczywiście będzie to możliwe – dodał.

– Oczywiście nadal będą obowiązywały te zasady dotyczące higieny osobistej, czyszczenia pomieszczeń i dezynfekcji. Woda z mydłem jest dobrym środkiem, który pozwala zachować bezpieczne zasady współprzebywania w danym pomieszczeniu. Zachęcamy, aby te zasady higieny stosować jak najczęściej – podkreślił minister edukacji.

 

https://twitter.com/PremierRP/status/1289169684550623234

https://twitter.com/PremierRP/status/1289170069260365825

 

Aktualne zasady i ograniczenia dostępne są [tutaj]

Wytyczne będą dostępne na stronie internetowej resortu edukacji https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol-dzialania-men-w-organizacji-roku-szkolnego-20202021-w-warunkach-epidemii. Zostaną także rozesłane do szkół. Dyrektorzy będą mieli za zadanie dostosować zasady do warunków dających w danej szkole.

Zuzanna Dąbrowska RIRM

drukuj