fot. PAP/Rafał Guz

MEN: Ponad 6 200 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Szkoła pamięta”

Ponad 6 200 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Szkoła pamięta” – poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem odbywającej się dziś inicjatywy jest upamiętnienie przez społeczności szkolne ważnych rocznic i postaci historycznych. O swoich działaniach szkoły informują na stronach internetowych i w mediach społecznościowych, publikując posty z oznaczeniem #SzkołaPamięta.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną resort zachęcał uczniów i nauczycieli przede wszystkim do działań za pośrednictwem interenetu – mówi rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

– Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Przeciszewie przygotowali np. gazetkę ścienną poświęconą lokalnym miejscom pamięci. Przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu zapalili znicze przed tablicą upamiętniającą ofiary okupacji hitlerowskiej na murze sierpieckiego klasztoru. Gazetki ścienne o Święcie Zmarłych oraz lokalnej historii przygotowali podopieczni Fundacji >>Złote serce<<. Społeczność Przedszkola Miejskiego nr 2 w Przeworsku wysyłała wirtualne kartki do bohaterów Powstania Warszawskiego – zaznacza Anna Ostrowska.

MEN przypomina, że inicjatywa „[Szkoła Pamięta]” została zapoczątkowana w zeszłym roku. Włączyło się w nią wówczas prawie 1 mln 300 tys. uczniów z ponad 11 tys. szkół.

RIRM

drukuj