fot. PAP/Lech Muszyński

We wrześniu do polskich szkół trafi ok. 175 tys. dzieci z Ukrainy

Do polskich szkół trafi we wrześniu około 175 tys. dzieci z Ukrainy – przewiduje resort edukacji. To o 25 tys. mniej niż w maju. O kształceniu ukraińskich uczniów w naszym kraju dyskutowano podczas wspólnego posiedzenia prezydenckiej Rady ds. Samorządu Terytorialnego oraz Rady ds. Edukacji, Rodziny i Wychowania.

Piotr Ćwik, zastępca szefa kancelarii prezydenta, powiedział po spotkaniu, że było ono okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz nadchodzących wyzwań. [czytaj więcej]

– W kontekście rozpoczynającego się niebawem roku szkolnego i wszystkich działań, które zostały podjęte i były przez ostatnie miesiące realizowane przez rząd, samorządy organizacje samorządowe, trzeba było zrobić swoiste resume tego, co do tej pory udało się zrobić. Udało się wiele zrobić, jeśli chodzi o włączenie dzieci ukraińskich w polski system edukacji. Podczas posiedzenia dyskutowano także o tym, co jeszcze wymaga dopracowania, kolejnych spotkań i ustaleń – zaznaczył Piotr Ćwik.

Na spotkaniu padła także propozycja europoseł Anny Zalewskiej, aby rząd, samorządy oraz strona społeczna wystosowały wspólny apel do Komisji Europejskiej o odblokowanie środków na pomoc dla Ukraińców.

Jak wynika z danych resortu edukacji na samo kształcenie i opiekę ukraińskich dzieci wydano do tej pory ponad 800 mln złotych, a do końca roku będzie to 1,5 mld złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl