fot. Monika Bilska

Treści pro-life niewygodne dla Facebooka? Fundacja SMS z Nieba zablokowana za obronę życia nienarodzonych dzieci

Koszalińska katolicka Fundacja SMS z Nieba ogłosiła, że została zablokowana przez serwis społecznościowy Facebook. Jak zaznaczają przedstawiciele organizacji, blokada nastąpiła w momencie utworzenia nowego projektu „Życie bez granic”, promującego troskę o życie nienarodzonych, w którym m.in wypowiedzieli się krytycznie o tzw. strajku kobiet.

Coraz częściej docierają do nas informacje dotyczące cenzury, która dotyka użytkowników platformy społecznościowej Facebook. Mogli się ostatnio o tym przekonać przedstawiciele Fundacji SMS z Nieba. Prezes fundacji ks. Piotr Jarosiewicz nie ma wątpliwości i zaznacza, że chodzi o projekt zamieszczony na stronie – „Życie bez granic”.

Inicjatywa pro-life polegała na zbiórce podpisów pod petycją napisaną przez członka fundacji. Zostało w niej zawarte  krytyczne stanowisko wobec ulicznych protestów w ramach tzw. strajku kobiet oraz apel o poparcie w postaci podpisów osób, które opowiadają się za życiem.

Jak tylko wpis dotyczący petycji został umieszczony na Facebooku, automatycznie pojawiła się informacja ostrzegająca, że taka inicjatywa nie mieści się w standardach, którymi kieruje się serwis społecznościowy. Fundacja od tego momentu nie może udostępniać treści propagowanych na swoich stronach, linkować artykułów, newsów oraz komentarzy na Facebooku, w których wpisywany jest adres witryny www.smsznieba.pl .

Fundacja SMS z Nieba zajmuje się rozpowszechnianiem Słowa Bożego i myśli świętych Kościoła katolickiego oraz organizowaniem spotkań katechizacyjnych, w tym ogólnopolskich rekolekcji na stadionie PGE Narodowy.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl