fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Stajemy przed pytaniem, co ma być fundamentem naszego codziennego życia, ale także naszego państwa i narodu

Stajemy więc przed najważniejszymi pytaniami, które kiedykolwiek zadano narodowi polskiemu. Stajemy przed pytaniem, co ma być fundamentem naszego codziennego życia, ale także naszego państwa i narodu. Czy to, co naród stworzył w ciągu ostatniego tysiąca lat, czy też jakaś zupełnie nowa fala brutalnej, śmiertelnej rewolty, która ma zniszczyć polską cywilizację i państwo. To nie jest przypadek, że dzisiaj właśnie Polska została tak brutalnie zaatakowana. Już od 4-5 miesięcy, śledząc sytuację na świecie, można było z dużą pewnością powiedzieć, że niedługo ta rewolta dotknie Polskę – mówił poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w felietonie z cyklu „Głos Polski” w TV Trwam.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę na potrzebę odnalezienia prawdziwego głosu Polski.

– Jaki dzisiaj jest głos Polski? Czyj głos jest głosem prawdziwej Polski? Czy to głos Trybunału Konstytucyjnego, Episkopatu, księży, młodzieży patriotycznej (która bez względu na poglądy, tradycje, swoje zakorzenienie zarówno w lewicy jak i prawicy, ale wierna polskiej tradycji, historii oraz wielkiemu dorobkowi polskiego narodu) stającej w obronie wiary, Kościoła z różańcem w ręku przeciwko tym, którzy dzisiaj wykrzykują, że wydają wojnę najważniejszym wartościom, polskiemu narodowi, wszystkiemu temu co Polskę stworzyło i stanowi. Gdzie jest prawdziwy głos Polski? W Radio Maryja czy w TVN? Gdzie jest prawdziwy głos Polski – wśród tych, którzy mówią „zabić”, czy wśród tych, którzy nawet wtedy, gdy jest to bardzo trudne, dramatycznie ciężkie mówią „trzeba bronić życia” –zastanawiał się poseł PiS.

Do dzisiaj mam w oczach tłum ludzi zgromadzonych przed mieszkaniem, domem pani poseł Milczanowskiej w Radomsku, który brutalnie ją atakował, wyzywał za to, że jest matką dziewczynki z Zespołem Downa. Dlatego tak pełne nienawiści krzyki w jej stronę są kierowane? – pytał polityk.

– To jest pytanie, na które dzisiaj musimy wszyscy odpowiedzieć. Oczywiście przede wszystkim musi odpowiedzieć państwo, struktura administracyjno-państwowa, ci którzy są zobowiązani przysięgą do ochrony prawa, życia, bezpieczeństwa i wartości, które stanowią nasze państwo. One nie mogą być łamane. Nie może być tak, by jakiś urzędnik czy funkcjonariusz zobowiązany do ochrony życia ludzkiego mówił, że on tutaj nie będzie rozstrzygał, kto ma rację, on nie będzie stał po żadnej stronie i jest neutralny. On jest tylko obserwatorem tego, co się dzieje. Tak mówić nie wolno. Funkcjonariusz państwa polskiego ma obowiązek chronić życie ludzkie, ład społeczny, porządek. Nie może się zgadzać nie tylko na to, by przemoc górowała i funkcjonowała jako codzienność na naszych ulicach, nie może się godzić także na to, by wykrzykiwano najbrutalniejsze i najbardziej wulgarne hasła i słowa pod adresem ludzi, którzy chronią życie – mówił były minister obrony narodowej.

To jest uderzenie w nasz ład i naszą rzeczywistość, historię i codzienną tożsamość – podkreślił marszałek senior Sejmu IX kadencji.

– Stajemy więc przed najważniejszymi pytaniami, które kiedykolwiek zadano narodowi polskiemu. Stajemy przed pytaniem, co ma być fundamentem naszego codziennego życia, ale także naszego państwa i narodu. Czy to, co naród stworzył w ciągu ostatniego tysiąca lat, czy też jakaś zupełnie nowa fala brutalnej, śmiertelnej rewolty, która ma zniszczyć polską cywilizację i państwo. To nie jest przypadek, że dzisiaj właśnie Polska została tak brutalnie zaatakowana. Już od 4-5 miesięcy, śledząc sytuację na świecie, można było z dużą pewnością powiedzieć, że niedługo ta rewolta dotknie Polskę. Mówiłem o tym wielokrotnie. Nie wiem, czy brano to pod uwagę, także w odpowiednich komórkach państwa polskiego, ale powinno tak być – powiedział były szef MON.

Było oczywiste, że dzisiaj Polska stanowi przedmurze chrześcijaństwa – akcentował Antoni Macierewicz.

– Polska jako jedyny naród i państwo w Europie chroni wartości, które stworzyły cywilizację chrześcijańską. Teraz jest zaatakowana właśnie dlatego i po to, bo tylko dzięki Polsce będzie można odbudować cywilizację chrześcijańską. To wielkie zadanie. To większe zadanie niż odbudowa Wojska Polskiego, co tak wspaniale robią Wojska Obrony Terytorialnej. Właśnie ta młodzież, która po dramacie smoleńskim uznała, że trzeba ratować Polskę i poszli do wojska. Zbudowali wojsko po to, żeby ratować Polskę. To właśnie oni powinni dzisiaj rozmawiać z młodzieżą, powinni młodzieży pokazać, jaka jest ich prawdziwa rola i misja, gdzie są te najwyższe i najważniejsze próby, dążenia i wysiłek, który tworzy z człowieka rzeczywisty podmiot historii. Tak, dziewczęta i chłopcy macie szansę stać się podmiotem historii, wtedy kiedy odwrócicie się od zła, będziecie bronili dobra, piękna i prawdy, bo to jest zadaniem młodzieży i każdego Polaka. Jestem przekonany, że tak właśnie obróci się dzisiejszy przebieg wydarzeń. Jestem pewien, iż staniecie tak jak kiedyś stanęła „Inka”, ta która zachowała się jak trzeba i Wy też zachowacie się jak trzeba – podsumował poseł PiS.

radiomaryja.pl

drukuj