BBN: prezydent z MON o NATO, systemie dowodzenia i modernizacji

Implementacja postanowień szczytu NATO w Warszawie, nowy system kierowania i dowodzenia, plan modernizacji technicznej i stan bieżący sił zbrojnych – to tematy, o których prezydent Andrzej Duda chce w piątek rozmawiać z szefem Ministerstwa Obrony Narodowej, Antonim Macierewiczem.

Poinformował dziś o tym Polską Agencję Prasową szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Jak dodał, spotkanie ma się rozpocząć o godz. 15 w BBN. Wstępnie zostało zaplanowane na nie więcej niż dwie godziny.

Paweł Soloch zaznaczył, że rozmowa będzie stanowiła przygotowanie do dorocznej odprawy kierowniczej kadry Ministerstwa Obrony Narodowej i sił zbrojnych, która odbędzie się 12 kwietnia i w której co roku bierze udział zwierzchnik sił zbrojnych.

„Wtedy będzie omawiana sytuacja i przyszłość wojska. Dlatego zostały sformułowane przez pana prezydenta następujące tematy: implementacja postanowień szczytu NATO w Warszawie, nowy system kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi na czas pokoju i wojny, plan modernizacji technicznej i stan bieżący sił zbrojnych” – zapowiedział Paweł Soloch.

Zaproszenie na spotkanie z prezydentem BBN wysłało do MON w ubiegłym tygodniu.

PAP/RIRM

drukuj