fot. M. Marek/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Radio Maryja wychowało m.in. pokolenie świadomych polityków. Religia jest fundamentem całego naszego życia, także działania politycznego

Atakowany jest Pan Bóg, atakowany jest Chrystus, atakowana jest nasza tożsamość jako mężczyzny i kobiety, atakowane jest małżeństwo, a także życie dzieci nienarodzonych. Można powiedzieć, że atakowane jest wszystko, co składa się na wielką cywilizację chrześcijańską utworzoną po przyjściu Chrystusa na świat. (…) Radio Maryja wychowało m.in. pokolenie polityków, świadomych, że religia jest fundamentem całego naszego życia, także działania politycznego – powiedział Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

Na początku felietonu Antoni Macierewicz podziękował Telewizji Trwam, Radiu Maryja, Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, „Naszemu Dziennikowi” i całej wielkiej pracy, jaką Ojcowie Redemptoryści na czele z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, Dyrektorem Radia Maryja, zrealizowali przez ostatnie 30 lat, ratując Polskę.

– Podziękowania kieruję także do Rodziny Radia Maryja. To niezwykła rodzina, która łączy całą Polskę. Praca wykonana przez te lata była pracą ratującą naszą tożsamość narodową, naszą tożsamość wiary i tożsamość religijną, czyli właśnie te wartości, które są przede wszystkim teraz obiektem ataku. Obiektem ataku, który jest wsparty atakiem militarnym, atakiem gospodarczym, atakiem politycznym, ale przede wszystkim dotyczy to wartości, naszej tożsamości narodowej i naszej tożsamości religijnej – powiedział były minister obrony narodowej.   

Zdaniem gościa TV Trwam doszło do sytuacji, w której „polityka i ideowość w polityce stały się tożsame z wartościami religijnymi”.

– Atakowany jest Pan Bóg, atakowany jest Chrystus, atakowana jest nasza tożsamość jako mężczyzny i kobiety, atakowane jest małżeństwo, a także atakowane jest życie dzieci nienarodzonych. Można powiedzieć, że atakowane jest wszystko, co składa się na wielką cywilizację chrześcijańską utworzoną po przyjściu Chrystusa na świat i to właśnie atakowane jest dzisiaj w sposób bezwzględny. W taki, z jakim nie spotykaliśmy się naprawdę nawet w okresie terroru i okupacji sowieckiej. Mimo to przetrwaliśmy i dajemy sobie z tym radę. Nie tylko odparliśmy ataki militarne, nie tylko odpieramy ataki gospodarcze, ale także utrzymujemy naszą tożsamość cywilizacyjną i naszą tożsamość wiary. To dzięki Radiu Maryja, to dzięki Telewizji Trwam – podkreślił Antoni Macierewicz.

Polityk zwrócił uwagę, że należy pamiętać, że „Radio Maryja wychowało m.in. pokolenie świadomych polityków, że religia jest fundamentem całego naszego życia, także działania politycznego”.

– I za to właśnie serdecznie dziękuję. Dziękuję także za pamięć o konieczności ujawnienia wszystkiego, co wiąże się ze zbrodnią smoleńską , bo to przecież zbrodnia smoleńska była pierwszym aktem brutalnego i straszliwego ataku nie tylko na tych, którzy polegli, ale także na cały nasz kraj. Można powiedzieć, że na wszystkie państwa i narody, które wyzwoliły się z komunizmu i chcą odbudować swoją tożsamość narodową, ale i tożsamość ideową, tożsamość wiary. To Polska stała się fundamentem tego oporu. Dlaczego? Bo udało nam się coś, co nie miało miejsca w całej naszej historii. Dwukrotnie Polacy wybrali jedną formację niepodległościowo-chrześcijańską, niepodległościowo-katolicką, by odbudować nasze państwo, odbudować naszą siłę. Jedność była i jest produktem właśnie wielkiej pracy Rodziny Radia Maryja, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Za to najserdeczniejsze podziękowania. Mam głębokie przekonanie, że tak będzie także w 2022 roku. Pokonamy wszystkie trudności, przezwyciężymy wszystkie ataki i odbudujemy silną, niepodległą oraz katolicką Polskę – podsumował gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl