PO atakuje szefa MON Antoniego Macierewicza

Platforma Obywatelska po raz kolejny atakuje szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Politycy największej partii opozycyjnej złożyli wniosek do ministra sprawiedliwości w sprawie możliwości przekroczenia uprawnień przez ministra obrony.

Chodzi o sprawę byłego szefa podkomisji smoleńskiej dr Wacława Berczyńskiego, który powiedział, że to on „wykończył” Caracale. Przedstawiciele rządu i politycy PiS wielokrotnie zapewniali, że Berczyński nie miał nic wspólnego z negocjacjami offsetowymi.

Poseł Wojciech Surkiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej komisji obrony podkreśla, że PO w tej sprawie posługuje się półprawdami.

– Procedura przetargowa na zakup śmigłowca wielozadaniowego dla polskiej armii na poziomie Ministerstwa Obrony Narodowej została definitywnie zakończona w połowie września. Wtedy ministrem obrony narodowej był Tomasz Siemoniak, a osobą odpowiedzialną za zakup śmigłowców, czy za zakup dla polskiej armii był pan wiceminister Mroczek. Ani Prawo i Sprawiedliwość ani nikt z polityków Prawa i Sprawiedliwości, czyli pan Berczyński, Nowaczyk, Misiewicz nie mieli wtedy wpływu i dostępu do tej procedury przetargowej. Jeszcze raz powtórzę – połowa września to jest ten czas, kiedy zakończyło się na poziomie MON-u postępowanie o zakup śmigłowców wielozadaniowych – wyjaśniał poseł Wojciech Skurkiewicz.

W ubiegłym tygodniu grupa posłów Platformy odwiedziła siedzibę MON w Warszawie, by zapoznać się z dokumentami z postępowania na śmigłowce Caracal.

Posłowie chcieli zbadać ewentualny wpływ dr Wacława Berczyńskiego na rezygnację rządu z  kontraktu na zakup francuskich maszyn.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl