Stabilna sytuacja na Odrze

Sytuacja na Odrze jest stabilna, a fala wezbraniowa łagodnie przemieszcza się przez jej lubuski odcinek – informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wlkp. Rzeka zaczęła opadać w rejonie Nowej Soli, Cigacic i Nietkowa; jej poziom rośnie poniżej tych wodowskazów.

Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zaznacza, że obecnie mamy już do czynienia z tendencją spadkową, a sytuacja na polskich rzekach stabilizuje się.

– Nie ma żadnych ostrzeżeń ani meteorologicznych, ani hydrologicznych. Wynika z tego, że sytuacja zarówno meteorologiczna, jak i hydrologiczna w Polsce stabilizuje się. Fale wezbraniowe na Odrze i na Wiśle, z którymi mieliśmy do czynienia w wyniku wcześniejszych intensywnych opadów deszczu – w tej chwili łagodnie przechodzi w kierunku północnym. Obserwuje się tendencję spadkową, np. w woj. świętokrzyskim na rzece Koprzywianka w ciągu trzech godzin obniżył się poziom o 6 cm – wskazuje Bożena Wysocka.

Dziś rano stany alarmowe na Odrze były przekroczone w Cigacicach, Nietkowie i Połecku. Kulminacja fali wezbraniowej zbliża się do Słubic.

Z informacji podanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wlkp. wynika, że ryzyko wystąpienia powodzi jest zerowe.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl