fot. PAP/Marcin Bielecki

Oczyszczono 70 proc. lubuskiego odcinka Odry

Wojewoda lubuski, Władysław Dajczak, poinformował, że większość lubuskiego odcinka Odry została uprzątnięta z martwych ryb. Podczas konferencji prasowej zaznaczył, że dalsze działania jego urzędu będą zależne od decyzji podjętych przez resorty.

– 70 proc. lubuskiego odcinka Odry zostało uprzątnięte ze śniętych ryb, czyli zostało nam ok. 70 km i na pewno odcinek lubuski będzie wyczyszczony do końca. Natomiast co będzie dalej z naszymi działaniami? One będą zależne od tego, jakie będziemy mieli dyspozycje, ustalenia z Ministerstwem Środowiska. Nasze służby związane z ochroną środowiska, sanepid i weterynaria działają w tej chwili całodobowo i takie działania będziemy dalej prowadzili – mówił wojewoda lubuski.

Władysław Dajczak dodał, że wodę z Odry w województwie badają inspekcje: ochrony środowiska, sanitarna i weterynaryjna. Na 22 zbadane we wtorek ujęcia wody w pobliżu Odry w żadnym nie stwierdzono przekroczenia norm niebezpiecznych pierwiastków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl