fot. Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim

„Śląsk” na deskach Amfiteatru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim

Kunszt tancerzy, genialni wokaliści oraz prawdziwa uczta dla oka – takimi słowami można opisać koncert zespołu „Śląsk”, który w poniedziałek, w Piotrkowie Trybunalskim (15.08) zaprezentował swoje muzyczne widowisko w wypełnionym po brzegi Amfiteatrze Miejskim. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez TV Trwam i Radio Maryja.

fot. Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim

W miniony poniedziałek (15 sierpnia 2022 r.) na scenie Amfiteatru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim artyści zespołu „Śląsk” wystąpili w malowniczych strojach i zaprezentowali popularne piosenki w aranżacji Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem”, „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”.

fot. Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim

Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska. Nie obyło się bez oklasków, bisów oraz prawdziwego zadowolenia przybyłych na koncert gości.

Piękne wokale oraz choreografie taneczne. Niech żałuje ten, kto nie był na tym fenomenalnym koncercie, który na długo pozostanie w pamięci każdego – mówiła jedna z uczestniczek poniedziałkowego wydarzenia.

fot. Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim

„A TO POLSKA WŁAŚNIE” –  to widowisko muzyczne ukazujące piękno kultury narodowej na tle bogactwa spuścizny regionalnej. Całokształt koncertu stanowią ludowe pieśni i tańce charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Dynamika przedstawienia i barwne kostiumy sceniczne tworzą widowisko, które przenosi widza w świat malowniczej kultury ludowej.

fot. Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim

Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl