fot. pixabay.com

„Potęga lecznicza żywności roślinnej i probiotyków” – konferencja naukowa poświęcona zdrowemu żywieniu

W sobotę odbyła się konferencja naukowa „Potęga lecznicza żywności roślinnej i probiotyków”. Gościem specjalnym była dr Ewa Dąbrowska, autorka postu warzywno-owocowego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Nasze zdrowie zaczyna się na talerzu, jest także ściśle związane z jakością gleby.

– Najpierw musimy zadbać o zdrową glebę, bo ona się bezpośrednio przekłada poprzez swój mikrobiom, swoje życie biologiczne na nasz mikrobiom, na nasze życie, na nasze zdrowie – wyjaśnił Sławomir Gacka, prezes ProBiotics Polska.

Tymczasem ogromna ilość pokarmów, które spożywamy jest pozbawiona minerałów potrzebnych w naszej diecie. Musimy zmniejszyć stosowanie środków chemicznych w rolnictwie – podkreślił prezes ProBiotics Polska.

– Przyroda ma proste rozwiązania i można to wykorzystać. Widzimy, że wiele wyrobów, wiele płodów mogłyby być zupełnie inaczej kwalifikowane, mieć inne koszty wytworzenia, gdybyśmy uwolnili się od wszelkich obciążeń – dodał Sławomir Gacka.

Zdrowa żywność służąca konsumentom to jedno, natomiast po drugiej stronie łańcucha znajduje się rolnik, dla którego produkcja żywności musi być opłacalna. Nie może on zostać obciążony kosztami. W tej chwili żywność ma być tania i bezpieczna, ale to zdecydowanie za mało.

– Trzeba znaleźć technologie, które spełnią warunek producencki, iż będzie to produkcja opłacalna i że uzyskany produkt będzie miał cenę, która skłoni konsumenta do sięgnięcia po ten produkt – wskazała prof. dr hab. inż. Agnieszka Bartoszek, Katedra Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności Politechniki Gdańskiej.

O tym, że człowiek ma w genach umiejętność do samo uzdrawiania, od lat przekonuje dr Ewa Dąbrowska, autorka postu warzywno-owocowego. Zachęca ona do sięgania po naturalną żywność.

– Post warzywno-owocowy nie wiąże się z ryzykiem. Jedynie tylko, gdy pacjenci przyjmują leki, to wymagają kontroli lekarskiej – zaznaczyła dr Ewa Dąbrowska.


Coraz więcej osób, które zmagały się z chorobą, po przejściu postu warzywno-owocowego pokonują schorzenia. Przykładem jest Pani Klaudia.

– Przeszłam kiedyś post dr Ewy Dąbrowskiej i wyleczyłam się skutecznie. Zrobiłam reset na poziomie komórkowym, tak jak mówi o tym Pani doktor, i pozbyłam się chorób przewlekłych – (RZS) reumatoidalnego zapalenia stawów i astmy oskrzelowej – opowiedziała Klaudia Sidorowicz, autorka książek „Ogród Probiotyczny”.

Jakość gleby ma wpływ na zdrowie człowieka. Żywność pochodzenia roślinnego ma właściwości lecznicze – podkreśliła koordynatorka konferencji, Iwona Zych.

– Konferencja miała na celu uświadomić naszego konsumenta, jak ważna jest istota uprawy probiotycznej, naturalnej, ekologicznej, która ma wpływ na zdrowie człowieka – wyjaśniła Iwona Zych, Regionalne Centrum Mikroorganizmu Brunka Natural.

Organizatorem wydarzenia był Regionalne Centrum Mikroorganizmów Brunka Natural, ProBiotics Polska oraz Instytut Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl