fot. pixabay.com

Chrońmy życie od poczęcia! W Sejmie odbywa się wysłuchanie publiczne czterech projektów ustaw rozszerzających możliwość zabijania dzieci nienarodzonych

W Sejmie odbywa się wysłuchanie publiczne w sprawie projektów przeciwko życiu człowieka na wczesnym etapie jego rozwoju. Intencją koalicji rządzącej było do tej pory sprowadzanie wszystkiego do silnych emocji. Obrońcy życia są gotowi, by argumentować swój sprzeciw wobec czterech projektów, jakie są w Sejmie.

Wszystkie cztery projekty procedowane w Sejmie są zgłoszone przez koalicję rządzącą. Zmierzają one w stronę upowszechnienia tzw. aborcji. W przypadku projektów Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, gdzie są zapisy, w myśl których nie będzie prawnej ochrony dla dziecka do 12. tygodnia, bezpośrednio zmierzają do zabijania nienarodzonych dzieci. Natomiast pośrednio w przypadku projektu Trzeciej Drogi, który tylko pozornie próbuje nawiązywać do regulacji sprzed orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, bo w sposób oczywisty dąży do wprowadzenia tzw. przesłanki psychicznej i za nią chowa tzw. aborcję na życzenie. Socjolog, prof. Arkadiusz Jabłoński, ostrzega, że regulacje wyrządzą krzywdę całemu społeczeństwu.

– Może być zdecydowanie powrót do sytuacji, w której traktuje się aborcję jako rodzaj antykoncepcji (…). W sytuacji niżu demograficznego, załamania demograficznego w Polsce, sprzyjanie postawom, w których nie powinno się mieć dzieci albo nie chce się mieć dzieci, jest oczywiście działaniem antypopulacyjnym – zaznaczył prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog.

Przepisy przeciwko życiu nienarodzonych trafiły do sejmowej komisji nadzwyczajnej. Jutro wysłuchanie publiczne, w którym udział będą brali obrońcy życia. Wśród nich Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

– Ze strony swojego stowarzyszenia deklaruję pełną gotowość (…). Jeśli tylko nasza perspektywa, nasz głos, będzie miał szansę, aby został usłyszany, to na pewno z takiego prawa skorzystamy – wyjaśniła Magdalena Guziak-Nowak, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Do tej pory koalicja rządząca świadomie sprowadzała temat tzw. aborcji wyłącznie do silnych emocji.

– Chyba możemy się spodziewać, że niezbyt chętnie (koalicja rządząca – red.) chciałaby usłyszeć to, co mamy do powiedzenia – wskazała Magdalena Guziak-Nowak.

Usłyszeć, że życie rozpoczyna się wraz z poczęciem; że każdy człowiek ma wartość; każde dziecko chce zostać przyjęte; że serce ludzkie zaczyna bić w pierwszych dniach po poczęciu; usłyszeć, że sprzeciw wobec polityki śmierci to sprzeciw wobec presji aborcyjnej wywieranej na kobiety, i sprzeciw w ich obronie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl