Sejm: Drugi dzień konferencji poświęconej GMO

W Sejmie dziś drugi dzień konferencji poświęconej organizmom genetycznie modyfikowanym pt. „GMO – szansa czy zagrożenie dla polskiego rolnictwa i środowiska naturalnego”. Organizatorem spotkania jest Klub Parlamentarny Kukiz’15. Eksperci przedstawiają naukowe dane na temat stosowania GMO w żywności i paszach.

Prof. Jan Narkiewicz-Jodko powołując się na publikację amerykańskiego filozofa prof. Francisa Fukuyamy powiedział, że GMO należy do najważniejszych wyzwań początku XXI w.

Były przewodniczący grupy roboczej Światowego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych podkreślił, że jeśli GMO zostanie bez kontroli, będzie to oznaczało koniec człowieka.

Niezależni eksperci, którzy są nieuwikłani w różne układy z firmami biotechnologicznymi, alarmują, że ryzyko uwolnienia do środowiska GMO jest znacznie większe niż dotychczas przypuszczano. W organizmach transgenicznych powstają nowe rodzaje dotychczas nieznanych protein, które wykazują nieprzewidywalne efekty zarówno na nasze zdrowie, jak i na całe środowisko – powiedział prof. Jan Narkiewicz-Jodko.

Podczas konferencji poruszona została także kwestia znakowania żywności GMO. Wielu producentów celowo pomija tego typu informacje na etykietach.

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace nad przepisami dotyczącymi utworzenia systemu znakowania produktów wolnych od organizmów genetycznie modyfikowanych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl