fot. PAP/Leszek Szymański

Prawo i Sprawiedliwość walczy o podniesienie kwoty wolnej od podatku

Politycy Prawa i Sprawiedliwości apelują do marszałka Sejmu, Szymona Hołowni, o szybkie procedowanie projektu podnoszącego kwotę wolną od podatku do 60 tysięcy złotych. Pierwsze czytanie projektu ustawy odbyło się w ubiegłym tygodniu. Prawo i Sprawiedliwość chce pomóc Koalicji Obywatelskiej w realizacji obietnic wyborczych.

Podniesienie kwoty wolnej od podatku z 30 tys. zł do 60 tys. zł to jeden z konkretów KO na pierwsze 100 dni rządu. Czas jednak już minął.

Poseł PiS, prof. Krzysztof Szczucki, zauważył, że koalicyjny rząd nie ma zamiaru wprowadzić takiego rozwiązania. Zwrócił uwagę na rządowe dokumenty.

Niedawno opublikowana została prognoza w sprawie wydatków rządu do 2027 roku. W tych planach nie ma kwoty wolnej od podatku do 60 tys. złotych. To po raz kolejny potwierdza fakt, że konkrety Platformy Obywatelskiej były jedynie oszustwami – akcentował prof. Krzysztof Szczucki.

Kwota wolna od podatku za rządów Zjednoczonej Prawicy wzrosła blisko dziesięciokrotnie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl