PGE wykupi sanocką fabrykę Autosan

Polska Grupa Energetyczna kupi sanocką fabrykę Autosan. Sprawa przejęcia legendarnego producenta autobusów przez PGE jest już zaawansowana – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polityk mówił o tym w Sanoku podczas spotkania wyborczego, na którym wsparł ubiegającego się o urząd burmistrza tego miasta Tadeusza Pióro.

Według lidera PiS-u przejęcie Autosanu przez PGE jest po to, by rozpocząć tam supernowoczesną produkcję autobusów elektrycznych i pojazdów, które służą energetyce. Jarosław Kaczyński przypomniał, że Autosan prawie upadł, ale dzięki wsparciu rządu Zjednoczonej Prawicy został uratowany, a teraz ma przed sobą wielkie perspektywy.

– Chcę powiedzieć, że już w tej chwili jest zaawansowana (chociaż to będzie trochę trwało) sprawa przejęcia tej firmy przez PGE, czyli wielką firmę energetyczną po to, by rozpocząć tam supernowoczesną produkcję autobusów elektrycznych, a także pojazdów, które będą służyć energetyce, bo energetyka, linie energetyczne wymagają specjalnego rodzaju pojazdów, jest tego niemało. To też będzie specjalność tej fabryki. Ona ma wielką przyszłość – powiedział Jarosław Kaczyński.

Autosan SA to jedna z najstarszych fabryk w Polsce. Jej początki sięgają 1832 r. W 2016 r. Autosan kupiło konsorcjum dwóch spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola; obie należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Za będącą od 2013 roku w upadłości fabrykę kupujący zapłacili 17,3 mln zł.

Spółka była pięć razy wystawiana na sprzedaż w przetargu. W ostatnim cena wywoławcza wynosiła 37 mln zł. Po piątym przetargu sędzia nadzorujący upadłość Autosanu zgodził się na sprzedaż fabryki z wolnej ręki.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl