M. Morawiecki: Chcemy debaty merytorycznej z PO, ale ona nie ma programu

Merytoryczna dyskusja ma sens, ale Platforma Obywatelska nie ma programu – stwierdził wicepremier Mateusz Morawiecki. Politycy Platformy domagają się debaty z politykami Prawa i Sprawiedliwości na temat programów partii. PO oczekuje na decyzję partii rządzącej w tej sprawie.

Platforma Obywatelska proponuje na początek dyskusję między wicepremierem Mateuszem Morawieckim a głównym ekonomistą PO prof. Andrzejem Rzońcą na temat gospodarki i finansów publicznych.

Jak wskazał Mateusz Morawiecki, merytoryczna dyskusja ma oczywiście sens.

Uważam, że opozycja jest bardzo ważna w każdej demokracji. Chcemy, żeby opozycja była jak najgłośniejsza, ale nie chodzi tu o nienawistne zachowanie, co było widać np. na miesięcznicy smoleńskiej 10 maja. Chcemy merytorycznej debaty z opozycją w oparciu o ich program, którego niestety nie ma. Na ten program my czekamy – zaznaczył wicepremier.

PO zaproponowało cykl debat, po tym jak politycy PiS skierowali do największej partii opozycyjnej cztery pytania dotyczące jej programu. Pytali m.in. o kwestię przyjmowania uchodźców czy podniesienie wieku emerytalnego.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna – wbrew temu, co deklarowali wcześniej politycy tej partii – powiedział, że jest przeciwny przyjmowaniu uchodźców.

 

RIRM

drukuj