W Szeligach pod Warszawą odbyła się konwencja PiS

 W Szeligach pod Warszawą zakończyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości; poza prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim brał w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konwencji zostały podsumowane trzy lata działalności ugrupowania oraz przedstawiono plany na przyszłość.

Tylko my możemy zmieniać Polskę, zapewnić Polakom lepszy los, ale nie uczynimy tego bez wysiłku intelektualnego, moralnego, organizacyjnego – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się też do decyzji władz Warszawy z Platformy Obywatelskiej o zmniejszeniu bonifikaty na użytkowanie wieczyste.

Choćby w Warszawie mamy do czynienia z posunięciami, które są niczym innym, jak po prostu rabowaniem Polaków, i to jeszcze z takim niebywałym, pełnym hipokryzji wyjaśnieniem. Uzasadnieniem, że to mianowicie nasza wina, że to my działamy jako pan Trzaskowski. Otóż nie. My działamy jako Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby PiS rządziło w Warszawie, to z całą pewnością nie byłoby tak, że warszawiaków pozbawiono by możliwości przechodzenia z użytkowania wieczystego na własność. Bo to, co uczyniono, to obniżenie bonifikaty – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Polacy muszą czuć się Europejczykami pod względem wynagrodzeń i standardu życia – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Obóz rządzący jest w stanie zaproponować Polakom na kolejne trzy, sześć i dziewięć lat – wielki program modernizacji oraz prawdziwej europeizacji, a także wprowadzenie wyższych wynagrodzeń – zapowiedział szef rządu.

Już pracujemy nad takim program, który składa się z trzech filarów. Najważniejsza jest wiarygodność. My ją mamy potwierdzoną dziesiątkami, setkami różnych naszych obietnic, propozycji dotrzymanych szybciej niż się wielu wydawało. Choćby w porównaniu do jednej z naszych poprzednich konwencji, powiedzieliśmy o kilku nowych propozycjach: Dostępność Plus, niższy CIT, mały ZUS, Fundusz Dróg Samorządowych. Wszystkie te propozycje (i oczywiście program społeczny dla matek i dzieci) są albo zrealizowane, albo są w trakcie realizacji. To jest wiarygodność – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Głos podczas konwencji zabrał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który poinformował m.in., że w tym roku prokuraturze udało się zabezpieczyć mienie należące do przestępców w wysokości ponad 2 mld zł.

Natomiast wicepremier lider Porozumienia Jarosław Gowin zapowiedział, że zostanie uruchomiony program „Energia Plus”, czyli masową budowę odnawialnych źródeł energii dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych. Dodał, że z programu ma skorzystać 5 mln gospodarstw.

RIRM

drukuj