Ponad milion e-zwolnień wpłynęło do ZUS

Ponad milion elektronicznych zwolnień wpłynęło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Gratulacje za skuteczną elektronizację na rzecz pacjenta złożyła pod adresem ZUS oraz lekarzy szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Brawo za milionowe e–zwolnienie, to trudna operacja bez powikłań – napisała na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej.


Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska wskazała, że wprowadzenie elektrycznych zwolnień lekarskich to efekt wytężonej pracy.

– Wykonaliśmy gigantyczną pracę, wielomiesięczną, systematyczną, (…) aby nie tylko przeszkolić, ale żeby zapewnić pełne wsparcie lekarzom. Jak widzimy, to wszystko się udało. Trzeba podziękować lekarzom, że poddali się naszym zasadom szkolenia i opieki. Tak samo w odpowiedni sposób dbaliśmy i dbamy o system informatyczny. W związku z tym możemy powiedzieć, że to milionowe zaświadczenie jest takim przykładem, że system działa stabilnie i w 99,4 proc. obejmuje zasadę elektronicznego wystawiania zaświadczeń – podkreśliła prof. Gertruda Uścińska.

Pierwsze e–zwolnienia zaczęły być wystawiane na początku 2016 r. Równolegle z nimi obowiązywała tradycyjna, papierowa forma zaświadczeń.

Od 1 grudnia w całej Polsce lekarze mogą wystawiać już tylko te elektroniczne zaświadczenia o niezdolności do pracy. Wersje papierowe są używane jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

RIRM

drukuj