O godz. 18.00 spotkanie kierownictwa PiS

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zaplanowano dziś na godz. 18.00 spotkanie kierownictwa PiS. Jednym z głównych tematów rozmów ma być rekonstrukcja rządu – poinformował PAP polityk ze ścisłego kierownictwa partii.

Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego, w którym dotychczasowa premier Beata Szydło objęła funkcję wicepremiera. Morawiecki pozostał ministrem rozwoju i finansów, nie zmienili się również pozostali ministrowie.

Mateusz Morawiecki powiedział w sobotę w TVP Info, że wraz z kierownictwem politycznym przygląda się pracy wszystkich ministrów, a z początkiem roku, na drugą część kadencji, zaproponowane zostaną pewne zmiany w rządzie.

W poniedziałek Mateusz Morawiecki poinformował, że szefem kancelarii premiera będzie dotychczasowy wiceminister obrony Michał Dworczyk, szefem gabinetu premiera Marek Suski, do tej pory m.in. wiceszef klubu parlamentarnego PiS; rzeczniczką rządu została posłanka PiS Joanna Kopcińska.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany w zeszłym tygodniu, czy dojdzie do rekonstrukcji rządu i kiedy możemy się jej spodziewać, odparł: „Jestem niemalże pewien, że to będzie na początku przyszłego roku”. W ocenie prezesa PiS, „zmiany będą dosyć głębokie”.

 

PAP/RIRM

drukuj