fot. PAP/Leszek Szymański

K. Sobolewski: Marszałek Senatu Tomasz Grodzki działa na granicy łamania konstytucji 

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki działa na granicy łamania konstytucji – uważa szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski. Jego zdaniem, prowadzenie polityki zagranicznej leży w wyłącznej kompetencji prezydenta i rządu, a nie marszałka Senatu.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki od ponad miesiąca organizuje spotkania z przedstawicielami różnych państw.

– Od objęcia funkcji marszałka Senatu, Tomasz Grodzki przystąpił do naprawiania wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Od początku grudnia odbyła się seria spotkań kurtuazyjnych z Ambasadorami: Włoch, Niemiec, Australii, Ukrainy, Izraela, Francji, Kuby, Rosji i Wielkiej Brytanii – oświadczono na oficjalnym koncie Senatu na Twitterze.

Marszałek Grodzki działa na granicy łamania konstytucji – powiedział w Polsat News szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

– Politykę zagraniczną w Polsce prowadzi prezydent oraz premier (a nie marszałek Senatu – przyp. red.) – zaznaczył Krzysztof Sobolewski.

Największe emocje budzi spotkanie marszałka z ambasadorem Rosji. Spotkanie odbyło się dokładnie w tym samym czasie, kiedy Władimir Putin oskarżył Polskę o współudział w II wojnie światowej. Ministerstwo spraw zagranicznych odradzało marszałkowi Grodzkiemu spotkanie z rosyjskim ambasadorem. Ten jednak nie uwzględnił sugestii resortu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl