W PiS ruszają wybory terenowe

Do 15 grudnia będą się odbywać wybory władz powiatowych, gminnych i miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński – poinformował PAP wiceprezes ugrupowania Joachim Brudziński.

Zarządzenie zostało wysłane dzisiaj do szefów okręgów w całym kraju, którzy są teraz zobowiązani do przeprowadzenia tych wyborów.

Struktura Prawa i Sprawiedliwości w kraju to okręgi, które zostały wyznaczone w odniesieniu do okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu i przeważnie pokrywają się z ich zasięgiem. W ramach okręgów funkcjonują organizacje powiatowe, gminne i miejskie.

Wybory szefów okręgów odbyły się jesienią ubiegłego roku. Z kolei w lipcu 2016 r. odbyły się wybory władz krajowych PiS – Jarosław Kaczyński został wtedy wybrany na kolejną kadencję szefa PiS. Wybranych zostało wówczas 120 członków Rady Politycznej, a także członków sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl