fot. Paweł Palembas

Chłodniejsze powietrze nad Polską

Jak podaje IMGW, Europa północna i centralna znajdować się będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Wyspami Owczymi, Danią i Zatoką Fińską oraz frontów atmosferycznych z nimi związanych. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska zaczyna dostawać się pod wpływ płytkiego niżu znad Danii, po południu nad województwa zachodnie napływać zacznie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Nad przeważającym obszarem kraju zalegać będzie chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie duże, początkowo lokalnie większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, głównie na zachodzie Polski. W Karpatach okresami opady deszczu ze śniegiem, a w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 8 st., 10 st. na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 11 st., 13 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy Polski porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Na północy i w centrum Polski opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma lokalnie do 12 mm. W Karpatach okresami opady deszczu ze śniegiem, a w Tatrach śniegu. Temperatura minimalna od 5 st. na północnym wschodzie do 11 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

W środę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 st. na północnym wschodzie do 16 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj