fot. PAP/Darek Delmanowicz

Pogodnie i mroźno, w nocy siarczysty mróz

W poniedziałek będzie mroźno w całym kraju, na północnym wschodzie termometry wskażą ok. minus 14 st. Celsjusza. W nocy temperatura spadnie poniżej 20 stopni – poinformowała Dorota Pacocha, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Będzie dziś słonecznie na północy kraju. Na południu zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Tam też wystąpią zanikające opady śniegu.

Temperatura maksymalna wyniesie od -14 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, -8 w centrum, do -1 stopnia nad morzem.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, północno wschodni. W górach porywy wiatru wyniosą do 90 km/h i będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie małe na przeważającym obszarze kraju. Jedynie na krańcach południowych Małopolski i Podkarpacia początkowo zachmurzenie duże. Tam możliwe słabe opady śniegu. Nad ranem na północy kraju zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego.

Temperatura minimalna od -22 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i na południu, -15 w centrum, do – 6 nad morzem.

Wiatr będzie słaby, zmienny, z przewagą kierunku północno-zachodniego. W górach porywy wiatru wyniosą do 85 km/h i będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl