Miejscami opady śniegu i deszczu

Jak informuje IMGW, niemal nad całym kontynentem europejskim pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi, Morzem Norweskim, Bałtykiem, Estonią i Ukrainą. Jedynie obszar od południa Polski i Niemiec, przez Austrię po Włochy będzie zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Północne i wschodnie rejony Polski będą na skraju zatoki niżu znad Bałtyku, w strefie frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napłynie chłodna, polarna morska masa powietrza.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Temperatura maksymalna od 1 st. do 4 st., w dolinach górskich od -1 st. do 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz na wschodzie kraju okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, głównie na wschodzie oraz w centrum i na południu kraju. Na wschodzie i południu lokalne mgły zmniejszające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -6 st do -1 st., na wschodzie i nad morzem lokalnie 0 st., a w rejonach podgórskich od -10 st. do -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, skręcający na kierunki południowe.

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane od zachodu wzrastające do dużego z opadami deszczu ze śniegiem i deszczu, przemieszczającymi się do centrum Polski. Na wschodzie i południu kraju początkowo miejscami zachmurzenie duże i lokalnie opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie do 5 st. na południowym zachodzie. W kotlinach górskich temperatura od -1 st. na Podhalu do 4 st. w Sudetach. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie Polski okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. W rejonach górskich wiatr w porywach do 60 km/h, a w partiach szczytowych do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl